Kas yra techninės būklės patikrinimas?

Įvairios patikros Lietuvos keliuose rodo, kad vis dar daug vairuotojų apie savo automobilio technines problemas ne labai supranta ar jų nesureikšmina: netvarkingų transporto priemonių per tokias patikras būna apie 40 proc. Atsižvelgdami į tai, kad vidutinis lengvųjų automobilių amžius Lietuvoje yra 14 metų, ekspertai ragina vairuotojus dažniau pasitikrinti savo transporto priemonių techninę būklę.

14 metų ir senesnės mašinos sudaro beveik 60 proc. Lietuvos automobilių parko, o inžinierių teigimu, bendrosios techninė būklės požiūriu šiandieninių lengvųjų automobilių kritinis amžius yra 9–12 metų, o po šios ribos traumų ir žūties rizika avarijos atveju pradeda intensyviai didėti. Tokių „senukų“, palyginti su 2–4 metų automobiliais, skaudžių padarinių avarijos metu tikimybė išauga 1,5–2 kartus, jie turi daugiau didelių techninių trūkumų, dėl kurių rizika pakliūti į eismo įvykį yra apie 50-60 proc. didesnė.

Be to, maždaug pusę metų seno automobilio techninė būklė išlieka nepakitusi, po to ima blogėti ir jau po 9 mėnesių tokiu automobiliu tampa 1,5 karto pavojingiau važinėti nei pirmuosius 6 mėnesius po techninės apžiūros.

Beveik visose Vakarų Europos šalyse po tam tikro laiko (paprastai 6-10 metų) techninės apžiūros atliekamos kasmet.

Būtinumą labiau rūpintis savo transporto priemonėms iliustruoja ir tas faktas, kad prieš privalomą apsilankymą techninės apžiūros centre trūkumus pašalina tik mažiau nei pusė visų automobilių savininkų.
Taigi vienintelis būdas išvengti techninių grėsmių ar bent jau jas sumažinti – reguliariai tikrinti automobilio techninę būklę. Kviečiame pasinaudoti mūsų teikiamomis paslaugomis.

Pasitikrinti automobilio techninę būklę galima bet kurioje mūsų techninės apžiūros stotyje. Pagal pageidavimą specialistai gali patikrinti visą automobilio techninę būklę ar atskirus automobilio sistemos mazgus. Klientui tai naudinga, nes:

  • tikrinama tam skirtais įrengimais (tais pačiais, kaip ir vykdant techninę apžiūrą);
  • tikrina kvalifikuoti ir didelę šio darbo praktiką turintys specialistai;
  • vertinimai objektyvūs, nes čia neremontuojami automobiliai ir neprekiaujama atsarginėmis dalimis;
    rasti trūkumai pateikiami raštu paslaugos lape.

Gavęs raštišką trūkumų įvertinimą klientas, pasirinkdamas remonto dirbtuves, žino būsimo remonto apimtis ir gali palyginti įvairių dirbtuvių darbų kainas, kitas sąlygas, be to remontą atliekantis asmuo žino, kad klientas turi galimybę įvertinti remonto kokybę ten, kur nustatė trūkumus.

Kviečiame pasinaudoti mūsų paslaugomis, kai pageidaujate:

  • įvertinti atlikto remonto darbų kokybę;
  • nustatyti gedimą;
  • patikrinti automobilio saugumą išvykstant į tolimesnę kelionę;
  • perkantiems naudotą automobilį (pirkėjas sužino galimas išlaidas remontui; išvengia nesusipratimų ir papildomų išlaidų registruojant automobilį, kai perkamame automobilyje atlikti perdarymai nenurodyti jo dokumentuose, pvz. perstatytos valdymo sistemos iš dešinės pusės į kairę, pakeistas variklis ir kt.)